Lengvaatlečiai iš finalinių varžybų grįžo su trim medaliais

2013 m. vasario 1-2 dienomis Vilniuje vyko finalinės Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos pirmenybių varžybos į kurias galėjo patekti tik zoninių varžybų atskirų rungčių nugalėtojai ir prizininkai. Šilutės sporto mokyklos 7 auklėtiniai gavo tokią galimybę ir puikiai pasirodė pirmenybėse, iškovoti trys medaliai.

Mūsiškiai varžėsi jaunučių grupėje (1998- 1999 m. gim. berniukai ir mergaitės). Pirmą kartą  Lietuvos jaunučių pirmenybėse jaunieji sportininkai rungtyniavo dvikovėje. Tai kaip dviejų rungčių rezultatai susumuojami ir pagal rezultatus (užimtas vietas) išrenkamas nugalėtojas.

Ši naujovė ne visiems treneriams patiko. Pasak Šilutės sporto mokyklos trenerio Stasio Oželio tai kainavo daug daugiau nervų. Jei pirmoje rungtyje sportininkas užimą pirmą vietą, tai dar nereiškia, kad jis gaus medalį. Reikia laukti kaip pasiseks antroje rungtyje. Jei ten sudalyvaus prastai, medalio gali ir neiškovoti.

Bet džiugu, kad net trys Stasio Oželio auklėtiniai dvikovėje iškovojo medalius.

Ernestas Ruslys, jam lygių nebuvo. 60 m. barjeriniame bėgime iš 13 dalyvių jis atbėgo pirmas per 8,84 s. 60 m. bėgime jam taip pat pavyko atbėgti greičiausiai per 7,79 s. ir tapo apsioliuotus dvikovės čempionas (60 m. b.b. + 60 m.). Pasipuošė aukso medaliu.

Sidabro medaliu džiaugėsi ir Giedrė Vytuvytė. Ji šuolio į tolį rungtyje buvo trečia, nušokusi 5,02 m., o 60 m. bėgime finišavo pirma per 8,09 s. Susumavus rezultatus dvikovėje (šuolis į tolį + 60 m.)  užėmė antrą vietą.

Julija Milevičiūtė rutulio stūmimo rungtyje užėmė 6 vietą. Ar pavyks iškovoti prizinę vietą, priklausė, kaip pasirodys šuolio į tolį (iš vietos) rungtyje. Ir ten Julija pasirodė geriausiai, iš visų 17 dalyvių ji nušoko toliausiai 2,22 m. Susumavusi rezultatus (rutulio stūmimas + šuolis į tolį) dvikovėje jai pavyko iškovoti bronzą.

Šiais pasiekimais labai džiaugiasi jų treneris Stasys Oželis bei žinomą jo auklėtiniai. Pasak vieno iš auklėtinio Ernesto Ruslio, jis labai džiaugiasi, kad pavyksta pasiekti tokius rezultatus, nors dauguma jo konkurentų turi žymiai geresnes sąlygas treniruotėms. Treniruojasi didžiuliuose maniežuose.

Bet tai dar kartą įrodo, kad pačio sportininko pastangos bei noras laimėti ir žinoma geri trenerio mokymai, duoda puikius rezultatus ir nesvarbu kur treniruojiesi.

Linos Leikuvienės auklėtiniams prizinių vietų iškovoti nepavyko. Vienam iš jos auklėtinių, Robertas Petraitis dvikovėje (1000 m, + 3000 m.) užėmė 4 vietą. Medalio negavo, bet buvo apdovanotas diplomu. Tiek jo pasiektas rezultatas, tiek kitų L. Leikuvienės ir S. Oželio auklėtinių: Paulinos Gedvilaitės, Justės Šertvitytės ir Gintarės Kuisytės pasiekti rezultatai Šilutės sporto mokyklai tarp 30 dalyvavusių rajono komandų padėjo iškovoti 3 vietą.

viršuje: treneris Stasys Oželis, sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis

Apačioje: Giedrė Vytuvytė, Ernestas Ruslys ir Julija Milevičiūtė